Laban pro každého

 

 
Laban pro každého
Rudolf Laban je jeden z nejvýznamnějších teoretiků i praktiků v oblasti pohybu. Položil základy systému analýzy a notace pohybu lidských bytostí v prostoru. Těmto pohybům přisuzoval hodnoty, které uvolňují obrovskou sílu obsaženou v každém z nich. Inspirující kniha Laban pro každého nabízí zjednodušenou verzi Labanova systému, který může být použit jak začátečníky, tak pokročilejšími. Čtenáři je představena kinesféra (kinsephere) - osobní prostor obklopující nás až do míst, kam dosáhneme. Dále Dimenzionální kříž (Dimensional Cross) – jednoduchý způsob popisu pohybu ve třech dimenzích: Vzhůru/Dolů, Vpřed/Vzad a ze strany na stranu. Dozvíme se zajímavosti o Drahách (Pathways) a stopách (Traceforms), Úrovních (Levels) a zónách (Zones) atd. Každý z těchto termínů je doplněn specifickými cvičeními – jasně ilustrovanými perokresbami a diagramy – navrženými k posílení a prohloubení našeho pochopení. Když základní termíny pochopíme a procvičíme, posuneme se k výrazovým hodnotám těchto termínů v činohře a tanci.Výsledkem je důkladný a zcela praktický základ nejvýznamnějšího pohybového systému moderní doby.
Jean Newloveová byla asistentkou Rudolfa Labana poté, co přišel jako emigrant do Anglie v roce 1938. Celoživotní herečka a tanečnice se stala učitelkou pohybu a po dobu 15 let působila v Theatre Workshop Joan Littlewoodové a vzala si spoluzakladatele Theatre Workshop Ewana MacColla. (Jejich dcera byla Kirsty MacColl.) Od té doby učí Labanovy myšlenky v RSC (Královská Shakespearovská společnost) a na kurzech po celém světě. Je autorkou knihy Laban for Actors and Dancers.John Dalby je hudebník, herec a hlasový pedagog, ale taktéž asistoval u některých Labanových kurzů. Dalby je hercem a autorem muzikálů a revuí (některé se hrály ve West Endu) a spolupracoval na řadě vynikajících filmů. Vyučuje v mnoha částech světa a je autorem knihy How to Speak Well in Business.

 

 

CENA:

Publikace: LABAN PRO KAŽDÉHA

Cena 430,- Kč  + poštovné a balné: 1 - 3 knihy = poštovné a balné 60,- Kč / Doprava zdarma od 1500,- Kč

Pro studenty a absolventy Akademie Alternativa - sleva 14%
Cena 370 Kč + poštovné a balné: 1 - 4 knihy - poštovné a balné 60,- Kč / Doprava zdarma od 1500,- Kč / 
Osobní odběr = 0,- Kč

Osobní odběr i dodávka prostřednictvím České pošty uskutečněna  do 14ti  dnů po  připsání  peněz na účet. Platba v hotovosti není možná. Číslo účtu a výše platby budou sděleny mailem na základě objednávky.
 
 

OBJEDNÁVKA:

Zasláním objednávky souhlasí Kupující se Smluvními podmínkami.
Po odeslání objednávky Vám budou odeslány platbení údaje.

e - SHOP

 

 

 

V případě potřeby nás prosím kontaktujte.

kontaktní formulář

Odebírejte e-mailem novinky
z Akademie Alternativa