Spolupráce

Během existence a působení Akademie Alternativa s.r.o. od roku 2007 s námi spolupracovali - či stále spolupracují tyto instituce:

 

 

MAUT - Mezinárodní asociace uměleckých terapií je občanským sdružením, jehož cílem je sdružování zájemců o umělecké formy terapií (arteterapie, muzikoterapie, dramaterapie, pohybová a taneční terapie).

 

 

 

 

CARITAS – Vyšší odborná škola sociální byla založena olomouckým arcibiskupem v r. 1995. Na jaře roku 1996 byla zařazena do sítě vyšších odborných škol České republiky a od roku 2000 – vedle původního vyššího odborného studia – nabízí také vysokoškolské bakalářské studium ve spolupráci s Cyrilometodějskou teologickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci.

 

 

Moravská střední škola s.r.o. poskytuje střední vzdělání s maturitní zkouškou v oborech 82-41-M/05 Grafický design, 82-41-M/03 Výstavní tvorba a bytový design, 66-41-L/01 Obchodník nebo Obchodník v zaměření realitní makléř,  65-41-L/01 Gastronomie, v zaměření kuchař nebo číšník-barman a 63-41-M/01 Ekonomika a podnikání v denní nebo dálkové formě. V denní formě je nabízeno zaměření Cestovní ruch nebo Účetní a daňový specialista a v dálkové formě zaměření Bankovnictví.

 

 

 

 

 

Archa community o.s. je občanské sdružení průvodců, jenž  jsou převážně studenti a mládež z Brna a okolí. Někteří pracují s postiženými již od roku 1990. Pracují bezplatně po celý rok v době svého volného času, prázdnin a dovolených a částečně finančně přispívají na akce ARCHY. Dalším přínosem je aktivita Bezbariérového divadlo Barka - Divadlo Járy Pokojského.

 

 

Mental Power Prague Film Festival - MPPFF je Mezinárodní filmový festival (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižením.

 

 

 

 

Střední škola, základní škola a mateřská škola pro sluchově postižené, Olomouc. Škola pro sluchově postižené v Olomouci má více než stoletou tradici. Byla založena v roce 1894 v Lipníku nad Bečvou.

 

 

 

 

Odborný léčebný ústav neurologicko-geriatrický (OLUNG) je zdravotnické zařízení, v němž je v rámci spektra péče poskytována lůžková a ambulantní péče. K přijetí na lůžkové oddělení NENÍ nutné schválení žádosti odesílajícího lékaře revizním lékařem pacientovy zdravotní pojišťovny.

 

 

 

 

Středisko volného času Lužánky je krajským školským zařízením pro aktivity ve volném čase všech věkových a sociálních skupin. V sezóně 2008/2009 oslavily Lužánky již šedesát let svého trvání a jsou tak nejstarším a zároveň největším zařízením svého druhu v České republice. 

 

 

 

Slovenská asociácia študentov a absolventov psychológie (SAŠAP) je občianske združenie založené v roku 2009. Od roku 2011 je členom Európskej federácie združení študentov psychológie (EFPSA).

 

 

 

 

Interporadna je bezplatné odborné sociální poradenství a informační server nejen pro osoby se zdravotním znevýhodněním. 

 

 

 

 

DDM Olomouc podporuje rozvoj talentů a poskytuje jim i možnosti prezentace a porovnání výsledků jejich činnosti na přehlídkách a soutěžích. Zařízení poskytuje zázemí pro setkávání a aktivity sdružení a spolků věnujících se dětem a mládeži.

 

 

 

 

Odebírejte e-mailem novinky
z Akademie Alternativa